Алергія

01.10.2020
allergy.jpg

Алергія лікується?

Алергія проявляється у близько половини людей у ​​світі. Багато хто страждає від різних її проявів. Нешкідливі для більшості людей: пилок рослин, шерсть тварин, пил, укус комахи – викликають у схильних до алергії людей висип, нежить, чхання, свербіж в носі і в очах, сльозотеча, набряк і задуха.

Алергія може проявити себе в будь-якому віці. Ігнорувати алергічні прояви не можна, інакше хвороба стане хронічною, а симптоми будуть посилюватися. Самостійно призначати собі, а тим більше дитині антигістамінні препарати також не варто. Ці препарати діють протягом обмеженого часу і не попереджають повторні прояви алергії. Також у них є побічні ефекти. А ось що дійсно варто робити, якщо вас турбують симптоми алергії – не втрачати часу і звернутися до лікаря-алерголога.

Як зрозуміти, що у вас алергія?

Алерголог допоможе розібратися, чи дійсно у вас алергія або неприємні явища викликані іншими причинами. Лікар визначить, який алерген викликає симптоми, дасть поради з організації вашого побуту, харчування. При необхідності, призначить обстеження і лікування.

Один з найточніших, швидких і простих способів – прик-тест (провокаційні тести) або шкірна діагностика алергії. Тепер в МЦ ДОБРОДІЙ можна пройти прик-тест. Ми використовуємо європейські, зареєстровані в Україні препарати – Inmunotek (Інмунотек, Іспанія). Вони дають точні результати, з мінімум хибнопозитивних результатів і без побічних ефектів. Прик-тестування або шкірні проби – неінвазивний метод діагностики, який не вимагає забору крові. Результат тестування готовий через 25-50 хвилин.

Чи можна вплинути на причину алергії, а не тільки на симптоми?

Щоб уберегтися від алергічних реакцій, потрібно уникати контакту з алергеном, але на практиці, на жаль, це майже неможливо. Єдиний метод лікування, який може вплинути на перебіг алергічного захворювання – це алерген специфічна імунотерапія (АСІТ). Алерген специфічна імунотерапія впливає не на причину, а на прояв захворювання. В організм пацієнта протягом ряду курсів терапії вводяться дози алергену по наростаючому принципу, який викликає прояви захворювання. Діючи на всі ланки алергічного процесу в організмі, АСІТ знижує чутливість до алергену, завдяки чому прояви алергії стають менш вираженими або зникають. Зменшується потреба в протиалергічних препаратах.

Важливо, що АСІТ запобігає прогресування алергії і розвиток ускладнень. Ефективність алерген специфічної імунотерапії становить 80-90%, і вона тим вище, чим більше в ранньому віці почалося лікування. АСІТ успішно застосовується для лікування алергічних ринітів, рінокон’юнктівіта, бронхіальної астми, алергії на пилок, пилових кліщів, цвілевих грибів, тварин, отрути комах.

Як проводиться АСІТ при лікуванні алергії?

Алерген специфічна імунотерапія проводиться шляхом підшкірних або внутрішньошкірних ін’єкцій. Або методом аплікаційних шкірних квадратів, а також шляхом орального, сублингвального, коньюктівального, інгаляційного введення.

Найчастіше алерген специфічна імунотерапія проводиться шляхом підшкірних ін’єкцій. Водно-сольові екстракти алергенів вводять за спеціальною схемою. Процедура відбувається в кабінеті лікаря. Для отримання стійкого ефективного результату курс лікування триває 3-5 років. Разом з тим, у більшості пацієнтів поліпшення настає вже через рік після початку терапії. Захисна дія зберігається протягом як мінімум 8 років.

Як ще допомогти аллергику?

У людей, що мають захворювання алергічного характеру, органи дихання – це вразливе місце. Перш за все, це стосується бронхіальної астми. Ризики пов’язані не тільки з самою хворобою, але і з навантаженням на організм на тлі прийняття препаратів. Тому для алергіків той же вірус грипу, пневмококи, менінгококи навіть ще більш небезпечні, ніж для людей, які не страждають алергіями.

Ще одним вразливим органом у алергіків є печінка. Ось чому людям, страждаючим алергічними проявами, незалежно від віку рекомендується додатковий захист шляхом вакцинації від грипу, гемофільної інфекції, пневмококової, менінгококової інфекції, гепатиту В. Проведення алерген специфічної імунотерапії не є протипоказанням до вакцинації.

logowhite

Медичний центр «ДОБРОДІЙ» пропонує дітям та дорослим вакцинацію за європейськими стандартами

Наша адреса:

Україна, м.Київ, Є. Чавдар, 8
+38 (044) 337-25-77
+38 (067) 353-86-96
+38 (099) 337-25-77

Графік роботи:

пн-пт: 10:00 - 15:00
сб: 10:00 - 15:00
нд: Зачинено


Ми в інтернеті:

ЗАПИСАТИСЬ