Вакцини від менінгококу

02.10.2020
20190809_ua_059-2.jpg

Вакцини

Зараження бактерією менингококка (Neisseria meningitidis) є однією з найчастіших причин менінгіту. Але менінгіт не єдиний небезпечний прояв менінгококової інфекції, викликаної цією бактерією.

Менінгококова інфекція чим вона небезпечна?

Менінгокок передається повітряно-крапельним шляхом і зазвичай осідає в слизових оболонках носоглотки. За умови нормальної роботи імунної системи більшість здорових дітей і дорослих не відчуває симптомів, але стають носіями і поширювачами небезпечної бактерії. Через деякий час їх організм справляється з нею самі. У деяких людей бактерія менінгокок викликає запалення слизових носоглотки і симптоми застуди (назофарингіт). Але якщо, імунна система ослаблена, або тільки розвивається, як у маленьких дітей, то менінгокок з носоглотки може проникати в кров і розноситися по всьому організму, в першу чергу, в оболонки мозку. Відбувається розвиток гнійного менінгіту, менінгоенцефаліту, менінгококцемія або сепсису. Перебіг хвороби залежить від своєчасної і правильної терапії. Але, з огляду на антібіотікорезістенность і швидкоплинність менінгококової інфекції, нерідко закінчується смертю. Захворіти можуть люди будь-якого віку, але найбільш небезпечний менінгокок для дітей до 5 років. Відомо 12 серогруп (різновидів) менінгококової інфекції. Найбільш поширені менингококи штамів серогрупи А, В і С, з яких штами серогрупи А вважаються найбільш заразними.

Попередити зараження бактерією менингокока практично неможливо. Але вакцинація проти менінгококової інфекції є ефективним способом профілактики розвитку її небезпечних форм і ускладнень.

Які вакцини від менінгококової інфекції доступні в Україні?

В Україні зареєстровано дві вакцини для профілактики менінгококової інфекції – Німенрікс і Менактра.

Обидві даних вакцини захищають від менінгококів штамів A, C, W і Y. Вакцина Німенрікс показана для проведення імунізації дітей, починаючи з 6 тижнів життя, а також дорослих.

Якщо перше щеплення вакциною Німенрікс дитина отримує у віці 6 тижнів – 6 місяців, то їй необхідна друга доза з інтервалом в 2 місяці. Якщо вакцинація розпочата в 6-12 місяців також, то друга доза вводиться на другому році життя (не раніше, ніж через 2 місяці після першої). Дітям старше 1 року і дорослим рекомендоване одноразове введення вакцини Німенрікс.

Вакцина Менактра застосовується для вакцинації дітей, починаючи з 9-ти місячного віку і дорослих. Вакцинація Менактрою проводиться дворазово дітям з 9 місяців до 2 років, з інтервалом не менш 3-х місяців. Дітям старше 2-х років і дорослим – одноразово. Вакцини Німенрікс і Менактра можна проводити в один день з іншими вакцинами (крім вакцини БЦЖ). Препарати вводяться в різні ділянки тіла. Вакцина Бексеро (Bexsero) проти менінгококів штамів В поки не зареєстрована в Україні. Вакцинація проти менінгококової інфекції належить до рекомендованих. Перш за все, вона необхідна дітям, особливо тим, хто відвідує дошкільні установи, а також дітям і дорослим людям з імунодефіцитом та іншими хронічними захворюваннями.

logowhite

Медичний центр «ДОБРОДІЙ» пропонує дітям та дорослим вакцинацію за європейськими стандартами

Наша адреса:

Україна, м.Київ, Є. Чавдар, 8
+38 (044) 337-25-77
+38 (067) 353-86-96
+38 (099) 337-25-77

Графік роботи:

пн-пт: 10:00 - 15:00
сб: 10:00 - 15:00
нд: Зачинено


Ми в інтернеті:

ЗАПИСАТИСЬ