Вакцинація проти пневмококової інфекції

02.09.2020
bacteria.jpg

Пневмококова інфекція

Бактерія Streptococcus pneumoniae (пневмокок) мешкає на слизовій оболонці носоглотки у більшості дітей і дорослих. Вона передається повітрянокрапельним шляхом під час розмови, при чханні та кашлі.

Чим небезпечна пневмококова інфекція?

У здорових людей пневмокок довгий час може не викликати жодних симптомів. Але якщо імунітет знижується (наприклад, під час вірусної інфекції, при переохолодженні, стресі, на тлі хронічних захворювань), пневмокок активізується. Розвивається пневмококової інфекція. Поширюючись по верхніх дихальних шляхів, пневмокок викликає бронхіт, отит, гайморит або пневмонію.

Ця бактерія здатна вражати і інші органи і системи людини. Наслідком пневмококової інфекції може стати менінгіт, остеомієліт, плеврит, міокардит, артрит. Найчастіше пневмокок стає причиною пневмонії у людей, які хворіють на грип та ГРВІ. Найбільш небезпечна пневмококова інфекція для малюків до 5 років і літніх людей.

Вакцини захистять від пневмокока.

Вакцинація проти пневмококової інфекції ефективний і на сьогодні єдиний спосіб максимально запобігти хворобам, обумовлені пневмококком. На сьогодні в Україні зареєстровано дві вакцини для профілактики пневмококової інфекції: Превенар 13 і Синфлорикс.

Вакцина Превенар 13 застосовується для дітей, починаючи з 6тижневого віку, і дорослих. Захищає від 13 різновидів (серотипів) пневмококів.

Вакцина Синфлорикс призначена для вакцинації дітей до 5-річного віку. Захищає від 10 різновидів пневмококів. Крім штамів пневмокока ця вакцина також містить компоненти проти гемофільної інфекції. Таким чином, вона запобігає розвитку середніх отитів, обумовлених бескапсульной гемофільної палички. Будь-яка з цих вакцин формує імунітет проти різновидів пневмокока, які відповідають за 90% важких патологій, обумовлених пневмококової інфекцією.

Як проводять вакцинацію від пневмококової інфекції.

Схеми вакцинації Превенар 13 і Сінфлорікс збігаються і залежать від віку, в якому розпочато імунопрофілактика: якщо перша щеплення зроблено у віці 6 тижнів – 6 місяців: 3 дози первинної вакцинації (в 2, 4 і 6 місяців), потім ревакцинація на другому році життя; якщо перша вакцинація проведена у віці 7-11 місяців: 2 дози первинної вакцинації з інтервалом не менше місяця, і ревакцинація на другому році життя; діти, вперше щеплені в 12-23 місяці життя, отримують 2 дози первинної вакцинації з інтервалом 2 місяці. дітям старше 2 років і дорослим необхідна одна доза вакцини.

Вакцинацію проти пневмококової інфекції можна пройти в будь-який день з іншими щепленнями (крім БЦЖ), але вони вводяться в різні ділянки тіла. Імунітет формується через 2-3 тижні після щеплення.

Кому потрібне щеплення від пневмокока.

Вакцинація від пневмококової інфекції потрібна всім, оскільки ми не можемо знати напевно, як поведе себе бактерія пневмокока в нашій носоглотці. Однак перш за все зробити щеплення рекомендується: дітям до 5 років. Особливо тим, хто відвідує дитячі колективи, або часто хворіє на ГРВІ з бактеріальними ускладненнями, а також дітям з хронічними захворюваннями; передчасно народженим дітям; людям старше 50 років, які часто хворіють на ГРВІ з бактеріальними ускладнень, і / або страждають хронічними захворюваннями; людям, які мають імунодефіцитні стани і отримують імуносупресивну терапію; курцям.

В Україні вакцинація від пневмококової інфекції входить до переліку рекомендованих щеплень.

logowhite

Медичний центр «ДОБРОДІЙ» пропонує дітям та дорослим вакцинацію за європейськими стандартами

Наша адреса:

Україна, м.Київ, Є. Чавдар, 8
+38 (044) 337-25-77
+38 (067) 353-86-96
+38 (099) 337-25-77

Графік роботи:

пн-пт: 09:00 - 20:00
сб: 09:00 - 18:00
нд: 09:00 - 16:00


Ми в інтернеті:

ЗАПИСАТИСЬ