Питання про вакцинацію

Питання – відповідь


 • СКІЛЬКИ ЩЕПЛЕНЬ МОЖНА ЗРОБИТИ ЗА ОДИН ДЕНЬ?
 • ЯКА РІЗНИЦЯ МІЖ ІНДІЙСЬКОЇ АКДС І ВАКЦИНОЮ «ПЕНТАКСИМ»?
 • АНТИГІСТАМІННІ ПРЕПАРАТИ ПРИЗНАЧАЮТЬ ПЕРЕД ВАКЦИНАЦІЄЮ ?
 • МОЖНА ГУЛЯТЬ З ДИТИНОЮ НА ВУЛИЦІ ПІСЛЯ ВАКЦИНАЦІЇ?
 • ОБОВ’ЯЗКОВО ЗДАВАТИ АНАЛІЗ СЕЧІ І КРОВІ ПЕРЕД ЩЕПЛЕННЯМ ?
 • ЯКІ ЩЕПЛЕННЯ, ЩО НЕ ВХОДЯТЬ У КАЛЕНДАР, ВАРТО РОБИТИ?
 • ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ До ВАКЦИНАЦІЇ?
 • НАВІЩО РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ, ЯКЩО ДИТИНА ВСЕ ОДНО ХВОРІЄ?
 • Чи обов’язкова щеплення від поліомієліту? Чим він небезпечний? Як він передається?
 • Дитина відвідує садок або початкову школу, і часто хворіє. Це є нормою? Яка профілактика необхідна?
 • Частий бронхіт у дитини до 7 років. Яка прихована небезпека для маленького організму? Чи можна захистити за допомогою вакцинації?
СКІЛЬКИ ЩЕПЛЕНЬ МОЖНА ЗРОБИТИ ЗА ОДИН ДЕНЬ?
У звичайному житті ми щодня зустрічаємося більш ніж 200 000 різних збудників, які проходять через нас безслідно, а на тлі вакцинації людина штучним шляхом (без хвороби і збудників) виробляє антитіла, це означає, що організму все одно, скільки щеплень отримано за один візит .
ЯКА РІЗНИЦЯ МІЖ ІНДІЙСЬКОЇ АКДС І ВАКЦИНОЮ «ПЕНТАКСИМ»?

Яка різниця між вакцинами різних виробників? Індійська вакцина АКДП – проти коклюшу, дифтерії та правця виробництва компанії Serum Institute з цільноклітинним кашлюковим компонентом, до складу якої входять особливі речовини (ад’юванти), які використовуються для посилення імунної відповіді, але при цьому дають часту реакцію у вигляді почервоніння і \ або хворобливості в місці вакцинації, які проходять самостійно через кілька днів.

«Пентаксим» – французька п’ятикомпонентна вакцина проти коклюшу, дифтерії та правця, поліомієліту, гемофільної інфекції з ацелюлярним кашлюковим компонентом. Вона на порядок дорожче індійської, трохи слабше виробляє імунітет, але дає менш виражену реакцію і забезпечує захист від п’яти хвороб одним уколом.

Існує позиція ВООЗ: при епідемії бажано використовувати цільноклітинні вакцини, оскільки вони дають сильніший імунітет.

АНТИГІСТАМІННІ ПРЕПАРАТИ ПРИЗНАЧАЮТЬ ПЕРЕД ВАКЦИНАЦІЄЮ ?

Антигістамінні (або протиалергічні) препарати заздалегідь призначати і приймати не доцільно, так як вони ніяк не впливають на поствакцинальний період. Якщо говорити про компонентах вакцин, які теоретично можуть дати алергічні явища, то в повсякденному житті людина зустрічається з цими ж компонентами, але в набагато більшій кількості і ніяких алергічних явищ не відбувається.

МОЖНА ГУЛЯТЬ З ДИТИНОЮ НА ВУЛИЦІ ПІСЛЯ ВАКЦИНАЦІЇ?

Після вакцинації режим звичайний: гуляти можна і потрібно, купати дитину можна і потрібно, ніяких обмежень не дотримуємося.

ОБОВ’ЯЗКОВО ЗДАВАТИ АНАЛІЗ СЕЧІ І КРОВІ ПЕРЕД ЩЕПЛЕННЯМ ?

Будь-які аналізи завжди здаються з якоюсь метою: або щось знайти або щось виключити. По-цьому, доцільно призначати лабораторну діагностику при наявності скарг та \ або клінічної картини. Ніякі «приховані» інфекції загальними аналізами не визначаються. Якщо дитина або дорослий перед вакцинацією відчуває себе нормально і ніяких скарг не пред’являє, таку людину можна і потрібно вакцинувати без аналізів. Єдине правило: на момент вакцинації температура тіла повинна бути не вище 38 градусів.

ЯКІ ЩЕПЛЕННЯ, ЩО НЕ ВХОДЯТЬ У КАЛЕНДАР, ВАРТО РОБИТИ?

Для повної відповіді на питання, давайте з’ясуємо, що таке календар щеплень. Які щеплення в нього входять, а які ні і чому. Розбираємося по порядку: що таке календар щеплень? Для масової вакцинації населення створюються певні правила вакцинації. У ньому вказується вік вакцинируемого, кількість доз вакцин і термін проведення вакцинації. І так, календар вакцинації – це схема або «дороговказ» карта вакцинації. Далі, з’ясовуємо чому одні вакцини входять в календар, а інші ні і чому. В Україні національний календар включає вакцинацію від 10 хвороб: туберкульозу, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, гепатиту В, кору, краснухи, паротиту. Саме проти цих хвороб вакцинація забезпечується за рахунок держави. По-цьому отримання цих вакцин вважається обов’язковим. Решта щеплення (проти ротовірусної і пневмококової інфекції, проти гепатиту А, вітряної віспи, ВПЛ) є не менш важливими, але на них у держави немає коштів. Це рекомендовані вакцини. Ось вони забезпечуються за рахунок населення. Оскільки на тлі вакцинації організм штучним шляхом виробляє антитіла, то чим більше вакцин отримає людина, тим більше виробить антитіл і відповідно більший захист отримає.

ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ До ВАКЦИНАЦІЇ?

Проводити аналізи здоровій дитині перед вакцинацією або давати якісь медикаменти немає необхідності. Дуже важливим є психологічний настрой батьків. Якщо мама з татом спокійні, то і дитина легко все перенесе.

НАВІЩО РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ, ЯКЩО ДИТИНА ВСЕ ОДНО ХВОРІЄ?

Більшість інфекційних захворювань часто протікають досить важко і часто викликають серйозні ускладнення. А вакцинована дитина, завдяки високому рівню захисних антитіл, або не хворіє взагалі, або легко переносить хворобу, без небажаних ускладнень і наслідків.

Чи обов’язкова щеплення від поліомієліту? Чим він небезпечний? Як він передається?

«Чи обов’язково вакцинувати дитину від поліомієліту? Адже це захворювання в світі зараз зустрічається нечасто », – таке питання виникає у багатьох батьків.

Відповідь на це питання однозначна: треба вакцинувати і ревакцинувати. Обов’язкова вакцинація від поліомієліту закріплена Національним календарем профілактичних щеплень. За останні 30 років людство впритул наблизилося до того, щоб поліомієліт в світі була ліквідована. Випадки цього захворювання у всьому світі скоротилися на 99%. Якщо в 1988 поліомієліт був виявлений у 350 000 чоловік в 125 країнах світу, то в 2014 році кількість випадків скоротилося до 243 хворих. Це стало можливим саме завдяки кампаніям масової вакцинації проти поліомієліту. У 2020 році ендемічними щодо поліомієліту все ще залишаються 3 країни – Афганістан, Нігерія і Пакистан. Ще в 17 країнах світу фіксуються спалахи цього захворювання. При цьому, кордони відкриті, люди подорожують по всьому світу, і поки вірус поліомієліту є хоча б в одній точці світу, заразитися ним може будь-хто, хто не пройшов повного курсу вакцинації.

Важливо розуміти, що в 2020 році Україна все ще залишається в числі 12 країн світу, схильних до ризику спалаху поліомієліту. Це пов’язано з недостатнім рівнем вакцинації дітей. Вірус поліомієліту небезпечний тим, що вражає нервову систему, здатний привести до паралічу або смерті. Більшість хворих живуть з інвалідністю (важкі ураження кінцівок і хребта). 5-10% паралізованих вмирають через ураження дихальних м’язів. Вірус поліомієліту найбільш небезпечний для дітей до 5 років. Вірус поліомієліту здатний жити в слині або фекаліях інфікованої людини протягом багатьох тижнів. При цьому людина може сам не мати симптомів, але стає носієм і розповсюджувачем вірусу. Поліомієліт передається через брудні руки, при контакті з частинками заражених слини або калу. Вірус потрапляє в рот і розмножується в кишечнику.

Переносити вірус поліомієліту можуть іграшки, побутові предмети. 6 доз вакцини забезпечать вашим дітям довічний імунітет проти поліомієліту. У віці 2 і 4 місяці дитину щеплять інактивованої поліомієлітної вакциною (це може бути моновакцина або комплексна вакцина). В 6 місяців, 1.5 року, 6 років і 14 років проводиться вакцинація оральної поліомієлітної вакциною. Якщо ваша дитина пропустив планове щеплення, ваш педіатр допоможе вам скласти графік подальшої вакцинації.

Дитина відвідує садок або початкову школу, і часто хворіє. Це є нормою? Яка профілактика необхідна?

«Дитина пішла в садок, і тепер часто хворіє. Нежить і кашель мало не постійно », – це поширені скарги батьків діток, які недавно почали відвідувати дитячий сад. У багатьох батьків першокласників та ж історія. У більшості випадків, часто хворіє в садку або в початковій школі дитина – це нормально.

В навколишньому середовищу існує понад 200 видів вірусів, які викликають ГРВІ та супроводжуючі симптоми. Очевидно, що організм дитини ще не знайомий з більшістю з них. Потрапляючи в дитячий колектив, дитина зустрічається з новими для себе вірусами. Швидше за все, ця зустріч приведе до захворювання, але як правило, воно протікає легко, дитина швидко одужує. Так проходить «тренування» дитячої імунної системи. Здорова дитина з нормальним імунітетом в перший рік відвідування садка може часто хворіти на ГРВІ (8-10 разів), поки імунітет не перезнайомиться з усіма оточуючими його вірусами. З року в рік частота ГРВІ знижується до 3-4 разів і менше.

Це природний процес розвитку імунної системи дитини. На сьогоднішній день в світі не існує ліків для профілактики ГРВІ з доведеною ефективністю. Краща профілактика частих ГРВІ у дітей – забезпечити сприятливі фактори навколишнього середовища: Чисте прохолодне повітря в приміщеннях, де грає і спить дитина; Щоденні активні прогулянки на вулиці; Оптимальне харчування й питво; Правильний вибір одягу. Потрібно пам’ятати, що ризик захворіти у дитини вище, коли йому жарко і він спітнів, ніж коли йому прохолодно; Загартовування, заняття спортом на свіжому повітрі;

Дотримання правил особистої гігієни; Щорічна вакцинація проти грипу всією сім’єю. Вакцина проти грипу значно знизить ризик захворіти і захистить вас і ваших дітей від ускладнень захворювання.

Привід для занепокоєння є, якщо ГРВІ у дитини часто закінчується бактеріальними ускладненнями (гнійні отити, пневмонії). В такому випадку, крім вище перерахованих рекомендацій, лікар рекомендує прищепити дитину вакциною для профілактики пневмококової інфекції. Бактерія пневмокока живе в носоглотці 80% дітей, які відвідують дитячі садки.

Само по собі носійство бактерії не є патологією. Але під час ГРВІ або грипу пневмокок поширюється з носоглотки в середнє вухо, в гайморові пазухи, в легені, в інші органи і системи, що може привести до серйозних і навіть небезпечних ускладнень – синуситу, отиту, бронхіту, пневмонії, менінгіту, сепсису. Вакцинація від пневмокока на сьогодні є єдиним способом максимально знизити ризик хвороб, зумовлених цією бактерією.

Частий бронхіт у дитини до 7 років. Яка прихована небезпека для маленького організму? Чи можна захистити за допомогою вакцинації?

У дітей бронхіт розвивається частіше, ніж у дорослих, що зумовлено анатомічними особливостями будови дитячої дихальної системи. Як правило, причиною бронхіту стають респіраторні віруси грипу і ГРВІ, які передаються повітряно-крапельним шляхом.

Слід зауважити, що різні віруси мають різні «точки прикладання». Якщо вірус «поселяється» на слизовій носа, він викликає риніт, якщо на слизовій горла – фарингіт, якщо бронхів – бронхіт. Найбільше слизову бронхів «люблять» віруси грипу, тому в сезон епідемії грипу різко збільшується кількість бронхітів.

Таким чином, своєчасна вакцинація проти грипу значно знижує ризик виникнення бронхіту у дітей. Прихована небезпека частих бронхітів для організму дитини в тому, що тривалий запальний процес в бронхах загрожує змінами в будові слизової оболонки.

Часті бронхіти у дитини до 7 років також можуть бути викликані впливом токсичних речовин, тютюнового диму, алергенами (пил, шерсть тварин, пір’я птахів), грибковими інфекціями.

Загальні рекомендації для профілактики частих бронхітів у дітей включають:

Зволоження повітря в кімнаті, де грає і спить дитина.

Оптимальні умови: температура повітря 18-20 градусів, вологість 40-60%;

Регулярні активні прогулянки з дитиною на свіжому повітрі; загартовування;

Збалансоване харчування;

Захист від впливу тютюнового диму;

Вакцинація від грипу, пневмококової та гемофільної інфекції.

Щеплення захистять дитину від бронхіту, що викликається вірусами грипу, а також від бактеріальних ускладнень (отити, пневмонія, менінгіти, сепсис) будь-яких інших вірусних інфекцій.

logowhite

Медичний центр «ДОБРОДІЙ» пропонує дітям та дорослим вакцинацію за європейськими стандартами

Наша адреса:

Україна, м.Київ, Є. Чавдар, 8
+38 (044) 337-25-77
+38 (067) 353-86-96
+38 (099) 337-25-77

Графік роботи:

пн-пт: 10:00 - 15:00
сб: 10:00 - 15:00
нд: Зачинено


Ми в інтернеті:

ЗАПИСАТИСЬ